Přivítali jsme vlak na vodíkový pohon. Podívejte se na jeho jízdu a jak vypadá (+ fotogalerie)

Společnost Alstom ve spolupráci s Francouzsko-slovenskou obchodní komorou dnes představila na Slovensko první a jediný vlak na vodíkový pohon na světě – Coradia iLint. Během dvoudenní railshow ho odprezentuje odborné a široké veřejnosti v několika slovenských městech. Jedná se o jediný vlak na vodíkový pohon uvedený do běžného provozu.

„Alstom je průkopníkem v oblasti vlaků na vodíkový pohon. O naše řešení vidíme na českém a slovenském trhu velký zájem. Přímá zkušenost s vodíkovým vlakem Coradia iLint odpoví na zbývající otázky místních zainteresovaných stran včetně regionálních provozovatelů, dopravních orgánů, vládních činitelů, odborníků z daného odvětví a cestujících,“ uvedl výkonný ředitel Alstom v České republice a na Slovensku Dan Kurucz.

Coradia iLint je první osobní vlak na světě poháněný vodíkovým palivovým článkem, který vyrábí elektrickou energii pro trakci. Tento vlak s nulovými emisemi má velmi nízkou hladinu hluku, přičemž výfukové plyny tvoří jen pára a kondenzovaná voda. Coradia iLint je v komerčním provozu v Německu a byl testován také v Rakousku a Nizozemsku. Vodíkové vlaky si již objednaly také Itálie a Francie. Vlak je speciálně navržen pro provoz na neelektrifikovaných tratích.

Russia. The southern shore of Lake Baikal.

Alstom vyvíjí a prodává řešení mobility, která poskytují udržitelné základy pro budoucnost dopravy. Od vysokorychlostních vlaků, metra, jednokolejových železnic, tramvají až po systémy na klíč, služby, infrastrukturu, signalizaci a digitální mobilitu. Společnost se sídlem ve Francii a působností v 70 zemích zaměstnává více než 74 000 lidí. Mimo jiné je jednou z vedoucích společností na českém železničním trhu.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram