Děti mohou internetem odhalovat nevěru rodičů

Prostřednictvím internetu či mobilu odhalují děti u svých rodičů nevěru nebo jiné negativní chování.

phone.jpgPraha 3. února (TASR) – Nové technologie jim umožňují zjistit něco, co by o svém otci a matce vůbec nepředpokládaly. Na tento nový fenomén upozornila dnes psycholožka Kateřina Trlicová z Linky dětské jistoty při Unicef ​​během diskuse iniciativy Zodpovedne.sk, v rámci které se mluvilo o nástrahách virtuálního světa.

„Děti jsou zděšené z toho, co jejich rodič dělá a nevědí, jak mají s tou informací naložit. A mohou mít například strach z rozpadu rodiny,“ popsala pro TASR zkušenosti chlapců a dívek volajících na anonymní linku psycholožka.

Důkazy o negativním chování podle ní nacházejí během surfování na internetu, ale také v rodičovském mobilu. „Děti si často půjčují mobil od rodičů, aby nemuseli platit ze svého a najdou tam sms-ky, které si rodiče posílají se svým intimním partnerem,“ přiblížila Trlicová. Dítě se může rovněž dozvědět, že jeho rodič si své intimní potřeby realizuje prohlížením rozličných stránek o sexu.

Na Linku dětské jistoty dětem odborníci radí, jak mají s takovou zkušeností naložit. „Promluvíme si s nimi, jestli to není náhoda, proč si to myslí. A radíme jim, aby se s tím svěřili ve vhodnou chvíli rodiči,“ řekla TASR psycholožka.

Upozornila, že rodiče by si takové odhalení měli dobře uvědomit a své věci si zablokovat. „A když už k tomu přijde, vysvětlit to svým potomkům rozumnou formou,“ dodala psycholožka. Zdůraznila, že toto zjištění může dětem způsobit řadu psychických změn a vážně zasáhnout do jejich myšlení.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram