Delta Air Line překonala odhady zisku, letos očekává ztráty

Americká letecká společnost Delta Air Lines zaznamenala za 4. kvartál loňského roku vyšší než očekávaný upravený zisk. Vyhlídky na 1. kvartál letošního roku jsou však pesimistické.

Aerolinie informovaly, že za období říjen až prosinec loňského roku zaznamenaly upravený zisk před zdaněním na úrovni 170 milionů USD (149,52 milionu eur). Na akcii to představuje 0,22 USD, zatímco analytici oslovení agenturou Reuters počítali se 14 centy na akcii.

Provozní tržby činily 9,47 miliardy USD. Přiblížily se tak k situaci v závěru předpandemického roku 2019, kdy oproti 4. kvartálu v daném roce byly tržby pouze o 17 procent nižší. Výsledky podpořil zvýšenou poptávku po letecké přepravě během vánočních svátků.

V 1. čtvrtletí letošního roku však společnost očekává ztrátu, zejména pro komplikace způsobené omikronem, infekčnější variantou nového koronaviru.

Podle Delty omikron s velkou pravděpodobností oddálí zotavování poptávky v oblasti cestování zhruba za dva měsíce. V dalších kvartálech však již společnost počítá se zlepšením situace.

„Navzdory očekávání ztráty za 1. čtvrtletí, nadále počítáme se solidním ziskem ve druhém, třetím i ve 4. kvartálu. To by mělo vést k výraznému zisku za celý rok 2022,“ řekl finanční ředitel Delta Air Lines Dan Janki.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram