Šéf státních lesů odstupuje z funkce

Generální ředitel státního podniku Lesy SR Tibor Kőszeghy se vzdává funkce. Důvodem má být neúměrná kritika vůči jeho osobě. Informoval o tom na čtvrteční tiskové konferenci.

„V posledních dnech čelím z mého pohledu neúměrné kritice. Určitě se najdou chyby a nedostatky, které jsem ve své práci udělal, žádné z nich však nejsou fatální nebo zásadní. Přesto mě události posledních dnů dovedly k rozhodnutí, že nabídnu panu ministrovi svou funkci, abych nebyl překážkou ve všech pozitivních věcech, které jsou ještě naplánovány,“ informoval generální ředitel.

„Velice si vážím manažerské práce pana generálního ředitele Kőszeghyho a vysoce oceňuji jeho morální kredit, který prokázal tím, že je připraven nabídnout pozici, a tedy odstupuje z pozice generálního ředitele, abychom dále bez rušení z externího prostředí mohli dokončit realizaci toho, co před námi ještě stojí,“ uvedl ministr Vlčan.

Ministr dodal, že má představu o tom, kdo by danou pozici mohl v budoucnu zastávat. Datum výběrového řízení zatím ministr neupřesnil.

Kőszeghy na tiskové konferenci zhodnotil své působení ve státním podniku. Zmínil, že změna organizační struktury podniku byla bytostně potřebná i přes rizika a nedůvěru, která se k ní vážou.

Organizační změnu má podnik v plánu ušetřit v budoucnu ročně 4,6 milionu eur. Ty se mají vrátit do podniku také v podobě zvýšení mezd.

Výsledky z roku 2021 předpovídají zisk před zdaněním zhruba 14 milionů eur. „Tento výsledek ukazuje, že věci se dají dělat dobře, hlavně když si dáme pozor na kritické body toho, co děláme,“ dodal Kőszeghy.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram